INFORMACJE

Użyj aerozolu do nosa Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus na zatkany nos!

Vicks Sinex jest stosowany miejscowo w leczeniu objawów niedrożności nosa.

Formuła oparta na bazie substancji czynnej - oksymetazoliny, zwężającej naczynia krwionośne błony śluzowej nosa, co ułatwia oddychanie. Zawiera substancje pomocnicze - w tym lewomentol i eukaliptus, dające przyjemny, odświeżający zapach oraz wyciąg z aloesu.

Lek Vicks Sinex jest dostępny w dużym opakowaniu 15ml..

SZCZEGÓŁY

Skład i postać farmaceutyczna: aerozol do nosa, roztwór. 1 ml roztworu zawiera 0,5 mg oksymetazoliny chlorowodorku. 1 dawka aerozolu (50 µl) zawiera około 25 mikrogramów oksymetazoliny chlorowodorku.

Wskazania do stosowania: objawowe leczenie niedrożności nosa.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; u pacjentów stosujących inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) lub u pacjentów, którzy przyjmowali inhibitory MAO w ciągu ostatnich 2 tygodni; u pacjentów z jaskrą z wąskim kątem przesączania; u pacjentów po przezklinowej hipofizektomii; w razie zapalenia skóry lub błony śluzowej przedsionka nosa i wysychającego zapalenia błony śluzowej nosa; u pacjentów z ostrą chorobą wieńcową lub dusznością w przebiegu niewydolności serca.

Podmiot odpowiedzialny: WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH.
Opracowano na podst. ChPL z dn. 05.10.2018 r.

(PL/VCK/19/0029c)

Uwaga: Nie należy przyjmować jednocześnie kilku produktów leczniczych przeznaczonych do stosowania w przeziębieniu i grypie, zawierających te same substancje czynne. Szczegóły zawarte są w ulotce.

Pobierz ulotkę