INFORMACJE

Na objawy przeziębienia i grypy wypróbuj Vicks AntiGrip Max!

Vicks AntiGrip Max to połączenie:
Paracetamolu – w najwyższej możliwej dawce dostępnej na polskim rynku bez recepty (1000 mg) – substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej,
Fenylefryny – substancji zmniejszającej obrzęk błony śluzowej nosa,
Chlorfenaminy – substancji przeciwhistaminowej, zmniejszającej ilość wydzieliny z nosa.

Vicks AntiGrip Max to lek z niską zawartością cukru.1.

Lek Vicks AntiGrip Max jest dostępny w opakowaniach zawierających po 10 i 14 saszetek..

1. Informacja ma znaczenia dla pacjentów z nietolerancją niektórych cukrów oraz kontrolujących zawartość cukrów z uwagi na inne schorzenia (np. cukrzycę). Lek zawiera mannitol.

SZCZEGÓŁY

Skrócona informacja o leku Vicks AntiGrip Max

Skład i postać farmaceutyczna: granulat do sporządzania roztworu doustnego, saszetka.

Każda saszetka zawiera: 1000 mg paracetamolu, 15,58 mg fenylefryny wodorowinianu (co odpowiada 8,21 mg fenylefryny); 4 mg chlorfenaminy maleinianu (co odpowiada 2,8 mg chlorfenaminy). .

Wskazania do stosowania: leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni, zatok przynosowych), obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok przynosowych z tworzeniem wydzieliny.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; nadciśnienie tętnicze; nadczynność tarczycy; ciężkie choroby sercowo-naczyniowe (takie jak choroba wieńcowa); tachykardia (częstoskurcz); ciężka niewydolność nerek; jaskra; pacjenci z ciężką niewydolnością wątroby; pacjenci leczeni inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO) oraz w okresie 2 tygodni po ich odstawieniu. Produkt leczniczy Vicks AntiGrip Max jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci ze względu na dawkę paracetamolu.

Podmiot odpowiedzialny: WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH.
Opracowano na podst. ChPL z dn. 11.05.2020r.

(MAT-PL-VICKS-20-000012)

Uwaga: Nie należy przyjmować jednocześnie kilku produktów leczniczych przeznaczonych do stosowania w przeziębieniu i grypie, zawierających te same substancje czynne. Szczegóły zawarte są w ulotce.

Pobierz ulotkę