INFORMACJE

Wypróbuj Vicks AntiGrip Zatoki i Katar na objawy przeziębienia i grypy, w tym katar oraz ból i obrzęk zatok przynosowych!

Vicks AntiGrip Zatoki i Katar to połączenie:
Paracetamolu – substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej,
Fenylefryny – substancji zmniejszającej obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych,
Chlorfenaminy – substancji zmniejszającej ilość wydzieliny w nosie.

Vicks AntiGrip Max to lek z niską zawartością cukru.1

Lek Vicks AntiGrip Zatoki i Katar występuje w opakowaniu zawierającym 10 saszetek.

1. Informacja ma znaczenia dla pacjentów z nietolerancją niektórych cukrów oraz kontrolujących zawartość cukrów z uwagi na inne schorzenia (np. cukrzycę). Lek zawiera mannitol.

SZCZEGÓŁY

Skrócona informacja o leku Vicks AntiGrip Zatoki i Katar

Skład i postać farmaceutyczna: granulat do sporządzania roztworu doustnego.

Każda saszetka zawiera: 650 mg paracetamolu, 15,58 mg fenylefryny wodorowinianu (co odpowiada 8,21 mg fenylefryny), 4 mg chlorfenaminy maleinianu (co odpowiada 2,8 mg chlorfenaminy).

Wskazania do stosowania: leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni, zatok przynosowych), obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok przynosowych z tworzeniem wydzieliny.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; nadciśnienie tętnicze; nadczynność tarczycy; ciężkie choroby sercowo-naczyniowe (takie jak choroba wieńcowa), tachykardia (częstoskurcz); ciężka niewydolność nerek; jaskra; pacjenci z ciężką niewydolnością wątroby; pacjenci leczeni inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO) oraz w okresie 2 tygodni po ich odstawieniu. Produkt leczniczy Vicks AntiGrip Zatoki i Katar jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci i młodzieży ze względu na dawkę paracetamolu.

Podmiot odpowiedzialny: WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH.

Opracowano na podst. ChPL z dn. 29.04.2021 r.
(MAT-PL-VICKS-21-000025)

Uwaga: Nie należy przyjmować jednocześnie kilku produktów leczniczych przeznaczonych do stosowania w przeziębieniu i grypie, zawierających te same substancje czynne. Szczegóły zawarte są w ulotce.

Pobierz ulotkę