INFORMACJE

Walcz z objawami przeziębienia poprzez połączenie:
• olejku eukaliptusowego
• lewomentolu
• kamfory racemicznej
• olejku terpentynowego

Lek na objawy przeziębienia w formie maści do nacierania klatki piersiowej i pleców. Vicks VapoRub uwalniając lotne substancje czynne, udrożnia drogi oddechowe aż do 8h.1

Lek Vicks VapoRub jest dostępny w opakowaniach 50g i 100g.

1. ChPL Vicks VapoRub z dn. 09.05.2019r.

SZCZEGÓŁY

Skrócona informacja o leku Vicks VapoRub

Skład i postać farmaceutyczna: maść. 100g produktu zawiera: lewomentol 2,75g, kamfora racemiczna 5,00g, olejek eukaliptusowy 1,50g, olejek terpentynowy 5,00g. Zawiera tymol i olejek cedrowy.

Wskazania do stosowania: w objawach podrażnień i stanów zapalnych błony śluzowej nosa i gardła (np. w przebiegu przeziębień): kaszlu, katarze z obrzękiem błon śluzowych nosa i uczuciem utrudnienia oddychania ("zatkanego nosa").

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; czynna astma oskrzelowa lub inne choroby dróg oddechowych oraz stwierdzona nadwrażliwość dróg oddechowych.

Uwaga: Z uwagi na ryzyko wystąpienia interakcji leku Vicks VapoRub nie należy stosować z lekami obniżającymi próg drgawkowy (np. leki antyhistaminowe, leki zwężające naczynia krwionośne, pochodne piperazyny, amylokaina), m.in.: Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus, Vicks AntiGrip Complex.

Podmiot odpowiedzialny: WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH.

Opracowano na podst. ChPL z dn. 9.05.2019 r.

(PL/VCK/19/0029b)


Pobierz ulotkę